úterý, července 30, 2013

Fashion & shopping tips

Dnes jsem si pro vás připravila post o dvou švýcarských a jednom francouzském městečku, které jsme navštívili během naší krátké dovolené. Naleznete zde nejdůležitější informace o městech spolu s módními tipy a doporučení na nákupy.

Colmar
Colmar je město na východě Francie v regionu Alsasko. Má celkem 66 000 obyvatel, takže je celkem malé - centrum se dá za jedno dopoledne krásně projít. Pro toto město je typické pěstování vína, vzhledem ke slunečnému mikroklimatu s minimem srážek a stará gotická architektura.

Nákupní a módní tipy
Město je velmi oblíbenou turistickou atrakcí, proto zde kromě klasických stánků se suvenýry naleznete také předražené módní butiky s velmi originálními kousky. Nakoupit se ovšem dá i v běžných obchodech jako je například H&M. Pokud chcete nakoupit něco levněji než u nás, budou to zaručeně kosmetické produkty značek Vichy nebo La Rosche Posay.


Basilej
Basilej je město v severozápadní části Švýcarska na hranicích s Německem a Francií. Má asi 170 000 obyvatel. Městem protéká řeka Rýn, ve které se dá koupat přímo v centru města. Město je významným kulturním a vzdělávacím střediskem a mezi nejznámější památky patří basilejská katedrála a Trhové náměstí společně s radnicí. Nikdo by si také neměl nechat ujít posezení v místních kavárničkách a restauracích, případně návštěvu obchodů s pravou švýcarskou čokoládou a dalšími tradičními cukrovinkami.

Nákupní a módní tipy
V Basileji jsou prakticky stejné obchody jako v Praze a stejně jako u nás i tady jsou samé SLEVY SLEVY a SLEVY, což je velice lákavé, ale ceny už tak lákavé nejsou:-). Módu nakoupíte jak v luxusních značkových obchodech, tak v těch levnějších jako je C&A a H&M. Značka, kterou ale potkáte na každém rohu, je značka Vögele a Metro, což je obdoba New Yorkeru. Jen tak pro legraci přidávám fotku, že i ve Švýcarsku frčí neonové barvy :-).Lucern
Lucern leží na severozápadním konci Lucernského jezera a jde o hospodářské a kulturní centrum. Nejstarší zakrytý most na světě (Kapelbrücke) s vodní věží a Most vetešníků (Spreuerbrücke) spojují Staré město s Novým. V jezeře je nádherné koupání s výhledem přímo na zasněžené Alpy.

Nákupní a módní tipy
V tomto městě, více než kde jinde, seženete pro Švýcarsko tolik typické hodinky popřípadě šperky. Promenáda okolo jezera je doslova obsypaná nejrůznějšími stánky s bižuterii a suvenýry. Jen malá rada na závěr pro šopaholiky - v Lucernu všechny obchody zavírají ve čtyři hodiny odpoledne:-).

SHARE:

Žádné komentáře

Okomentovat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig