úterý, července 30, 2013

Fashion & shopping tips

Dnes jsem si pro vás připravila post o dvou švýcarských a jednom francouzském městečku, které jsme navštívili během naší krátké dovolené. Naleznete zde nejdůležitější informace o městech spolu s módními tipy a doporučení na nákupy.

Colmar
Colmar je město na východě Francie v regionu Alsasko. Má celkem 66 000 obyvatel, takže je celkem malé - centrum se dá za jedno dopoledne krásně projít. Pro toto město je typické pěstování vína, vzhledem ke slunečnému mikroklimatu s minimem srážek a stará gotická architektura.

Nákupní a módní tipy
Město je velmi oblíbenou turistickou atrakcí, proto zde kromě klasických stánků se suvenýry naleznete také předražené módní butiky s velmi originálními kousky. Nakoupit se ovšem dá i v běžných obchodech jako je například H&M. Pokud chcete nakoupit něco levněji než u nás, budou to zaručeně kosmetické produkty značek Vichy nebo La Rosche Posay.


Basilej
Basilej je město v severozápadní části Švýcarska na hranicích s Německem a Francií. Má asi 170 000 obyvatel. Městem protéká řeka Rýn, ve které se dá koupat přímo v centru města. Město je významným kulturním a vzdělávacím střediskem a mezi nejznámější památky patří basilejská katedrála a Trhové náměstí společně s radnicí. Nikdo by si také neměl nechat ujít posezení v místních kavárničkách a restauracích, případně návštěvu obchodů s pravou švýcarskou čokoládou a dalšími tradičními cukrovinkami.

Nákupní a módní tipy
V Basileji jsou prakticky stejné obchody jako v Praze a stejně jako u nás i tady jsou samé SLEVY SLEVY a SLEVY, což je velice lákavé, ale ceny už tak lákavé nejsou:-). Módu nakoupíte jak v luxusních značkových obchodech, tak v těch levnějších jako je C&A a H&M. Značka, kterou ale potkáte na každém rohu, je značka Vögele a Metro, což je obdoba New Yorkeru. Jen tak pro legraci přidávám fotku, že i ve Švýcarsku frčí neonové barvy :-).Lucern
Lucern leží na severozápadním konci Lucernského jezera a jde o hospodářské a kulturní centrum. Nejstarší zakrytý most na světě (Kapelbrücke) s vodní věží a Most vetešníků (Spreuerbrücke) spojují Staré město s Novým. V jezeře je nádherné koupání s výhledem přímo na zasněžené Alpy.

Nákupní a módní tipy
V tomto městě, více než kde jinde, seženete pro Švýcarsko tolik typické hodinky popřípadě šperky. Promenáda okolo jezera je doslova obsypaná nejrůznějšími stánky s bižuterii a suvenýry. Jen malá rada na závěr pro šopaholiky - v Lucernu všechny obchody zavírají ve čtyři hodiny odpoledne:-).

SHARE:

1 komentář

  1. Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

    Click Here
    Visit Web

    OdpovědětSmazat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig