úterý, prosince 03, 2013

MY BEAUTY DAY


Popravdě na kosmetiku ani podobné procedury nechodím, proč také, když mám jednu kosmetičku přímo doma že? Ale znáte to - kovářova kobyla :-). Když už tam ale jednou zajdu, tak to musí stát za to a péči musí dostat kompletně celé tělo. Od obličeje, přes celulitidu až k chodidlům. Nesnáším, když musím kvůli jednotlivým procedurám přecházet z místa na místo, takže jsem zvolila místo, kde to mají pod jednou střechou :-).

Co mě všechno čekalo? Začaly jsme klasickým kosmetickým ošetřením, po kterém následovala pleťová masáž a na závěr přišla výživná vitamínová maska, protože v zimě potřebuje vitamíny kompletně celé naše tělo. Dalším krokem byla pedikúra, na kterou nedám dopustit, ale bohužel si ji nedopřávám příliš často. A nakonec, když už tak hodně chodím cvičit, jsem podpořila celý efekt tím, že jsem si na 40 minut nechala zapnout nafukovací kalhoty, které svými podtlakovými vlnami vytváří masáž celých nohou a tím i vyhánějí přebytečnou vodu a masírují lymfatický systém.

Více info o všech procedurach na www.sipkova.cz.


SHARE:

10 komentářů

 1. na to vypadá suprově, taky bych se takhle nechala rozmazlit:)
  Once Upon a Time

  OdpovědětVymazat
 2. I feel like going for a relaxed spa day now
  Have a great week
  Kisses
  www.beingbeautifulandpretty.com

  OdpovědětVymazat
 3. juu,tak to musel být vyloženě balzám jak pro tělo tak i pro duši :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Michael Kors Handbags On Sale,
  You can find Michael Kors handbags in many department stores around the country.
  Michael Kors Purses Outlet,
  They are being seen all over the place.
  Michael Kors Bags On Sale,
  There are so many fabulous handbags to fall in love with.
  MK Handbags,
  To find these amazing handbags you can also shop online for all your Michael Kors products.

  OdpovědětVymazat


 5. Alcohol may seem like it TMs temporarily reducing your worries, but too much can cause anxiety as it wears t shirt design maker off and adversely affect your mood.Tip 3: Don skimp on sleepYou may feel like you just don have the time get a full night TMs sleep. But skimping cool sweatshirts on sleep interferes with your daytime productivity, creativity, problem solving skills, and ability to focus. The better rested you are, the better equipped you TMll be to tackle your job responsibilities and cope with workplace stress.Improve the quality of your sleep by making healthy changes to your daytime and nightly routines.

  OdpovědětVymazat
 6. A handbag is considered the ultimate accessory for fashion. Once you have gotten dressed in your favorite new outfit, put on your jewelry and your favorite cologne, you can finish your look with that stylish new handbag you bought!

  Michael Kors Factory Outlet|Michael Kors Handbags Outlet|Coach Backpack Outlet

  Coach sells small, medium and large handbags. If you are looking for a handbag that stands out ahead of the rest, then you are in the right place!

  Cheap Michael Kors Bags|Michael Kors Outlet Online Store|Coach Outlet Online Store

  They are large and fashionable and roomy enough for you to carry your every day essentials for personal or daily life. Whether its that one perfume for your loved one, or that extra lipstick for the evening on the boat, the Coach can take it all.

  Michael Kors Handbags On Sale Outlet|Michael Kors Outlet Online Sale|Official Coach Factory Outlet Online

  If you feel overwhelmed by the huge selection of bags, and need to narrow it down a bit, the Customer Favorites section has some great options for you.

  Coach Outlet Store|Coach Bags On Sale Outlet

  OdpovědětVymazat
 7. I was very pleased to find this web-site. I wanted to thanks for your time for this wonderful read!! I definitely enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you blog post.

  Visit Web
  Hoconrua.net
  Information

  OdpovědětVymazat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig