pondělí, února 03, 2014

MONAMI (INTERVIEW)


Monika Minaříková, čtyřiadvacetiletá úspěšná vlasová stylistka s bohatou praxí, která působí mimo jiné i jako školitelka kadeřníků a podílí se na přípravách při fotografovaní do módních časopisů, reklam a videí, si letos otevřela svůj první kadeřnický salón a můj blog měl příležitost být u toho. Navštívit salón MONAMI bude snem každé ženy a to především díky šikovným rukám jeho majitelky, se kterou jsme si společně s blogerkou Lucijí povídaly o její cestě za úspěchem.

Na tvém webu je sousta úspěchů, kterých jsi dosáhla. Dnes otevíráš svůj vlastní kadeřnický salón. Jaká byla cesta k tvému dnešnímu dni? Co jsi udělala jinak než ostatní, jak je možné otevřít si ve 24 letech svůj vlastní salón?

Já vůbec nevím, co jsem udělala jinak než ostatní. Jsem typ člověka, co si jde za svým cílem. Měla jsem svůj sen, otevřít si vlastní salón. Celé to vzniklo už když jsem pracovala jako zaměstnanec a poté jako živnostník "na křeslo". Vždy jsou dány nějaké podmínky které ti nevyhovují a ty to nemůžeš změnit, protože jsi pořád jen zaměstnanec. A to mi vadilo. Chtěla jsem, aby se u mě cítili klienti jako doma. Hudba a vůně salónu je pro mě to nejzákladnější. Sama nesnáším, když mi při práci hraje rádio.

Čím je tvůj salón jiný než ty ostatní, kterých je v Praze nespočet? 

MONAMI znamená Monika Minaříková a zároveň je to francouzsky můj přítel. Takže chci aby klienti říkali "jdu k mé přítelkyni udělat si vlasy". Můj přátelský vztah k lidem mě dostal tam, kde dnes jsem a díky němu mám tolik klientů. Nechtěla jsme mít ze salónu obchodní výlohu, dobré restaurace ji také nepotřebují. Lidé prostě vědí, že jsou tam dobří kuchaři a proto tam jdou. Takže jsme hledala, až jsem našla zrekonstruovaný byt s vchodem z ulice. Má velké vchodové dveře s recepcí a zbytek už se schovává. V každém kadeřnictví, kde jsem pracovala byla výloha a mně není příjemné , když je má klientka vystavena ve výloze. Pak ta hudba. U vchodu a v pracovní části hraje jemný jazz, a v oddělené části na relaxaci zase příjemná relaxační muzika. A také jsem si vyhrála s toaletou. Mám ráda malé látkové ručníky, co najdete v luxusních restauracích, takže jsem je přenesla i do kadeřnictví. Pak také kosmetiku pro ženy na odlíčení a upravení se v soukromí.


Když se k tobě objednám, kolik asi zaplatím za střih a barvu? 

Je to individuální. A cena je pokaždé jiná. Platí se za kvalitní kosmetiku. Celé to je s ohledem na gramáže. Stříhán u kratších vlasů je 550 Kč a u těch nejdelších je to max 900 Kč. Takže suma sumárum barva se střihem se pohybuje od 1500 Kč do 2500 Kč. A pánské střihy jsou od 370 Kč po 450 Kč což vždy zahrnuje mytí a masáž hlavy. Nepotřebuji být dražší, neotevírám salón, abych zvedala cenu. Jen to chci mít po svém, jsem holka z Moravy a chci zůstat taková jaká jsem. 

Na facebooku neustále sleduji tvou práci, mám pocit, že pořád pracuješ. Kolik hodin v týdnu tedy pracuješ? 

Je pravda, že pracuji úplně naplno. V práci bývám dvanáct až třináct hodin denně, ale už od rána jsem na facebooku, kde mám přes 3000 fanoušků, sledují mě různé kadeřnice, které se se mnou radí jak bych koho ostříhala nebo obarvila, a nebo naopak, jakým odstínem jsem barvila svou zákaznici. Takže už cestou do práce komunikuji s klienty a zase po práci zveřejňuji fotky z proměn. To mi také přivedlo spoustu klientů a nejen z Česka. Třeba zrovna minulý týden u mě byla holčina ze Skotska a říkala "tak já zase přijedu za půl roku". A to už ke mně chodí šest let. 

Kolik zákazníků za den stihneš? 

Tak to je také individuální. Když jsem sama, tak zvládnu za den 12 lidí. Ono ale záleží kolik z toho je žen a kolik mužů, kolik je střihů a kolik melírů. Mám hodně dlouhovlásek, a takový melír trvá i tři hodiny. A když mám asistentku, tak zvládnu třicet lidí za den. Ale není to jako na běžícím páse. Je to plně relaxační a nikdo nečeká. Asistentka mi pomáhá s mytím barvy a masážemi, zatím co já stříhám dalšího pána, pak třeba zase dělám dvě barvy, a zatím co jedna relaxuje, tak druhá už se fouká.

Co za zákazníky k tobě chodí? 

Herci, zpěváci, modelky, právníci, prodavači, nebo doktoři. Třeba zubařek mám šest. Mohla bych jmenovat do nekonečna. Je to super. Vždycky, když něco nevím, nebo potřebuji z něčím pomoct, tak stříhám někoho, kdo to dělá a zeptám se ho. A funguji tak i naopak. Třeba, když mi někdo řekne, že nemá práci, tak já zrovna náhodou o nějaké vím. Což je skvělé.


Spolupracuješ na proměnách pro časopis “Chvilka pro tebe“, jaké ženy chodí na proměny. Bojí se? Odcházejí spokojené? A kde se vlastně berou? Můžu se nějak přihlásit?

Klientky se ke mně dostávají přes redakci. A já dopředu nikdy nevím, kdo přijde. Vidíme se až na místě. Ale není to pravidlem, už se nám stalo, že nám někdo vypadl a my jsme vyrazili na ulici a hledali zájemce, aby se to opravdu ten den vyfotilo. Teď nějakou chvilku "Chvilku" nedělám, ale hned jak bude salón v provozu, plánujeme obnovit spolupráci. Tentokrát ale ne se mnou, ale s holkami, které budou se mnou v kadeřnictví. Je to skvělá nabídka, jak získat nové kontakty. A přímo k proměnám. Lidé se bojí. A chtějí jen menší změny. Nebo jen dodělat melír. Ale tak to nejde, to by potom nebyla proměna, ale návštěva kadeřníka. Vždycky najdeme společnou cestu, třeba novým střihem nebo přelivem. Ještě jsem neměla negativní zkušenost, naopak, spousta se jich ke mně vrací a to jsou někdy i z druhého konce republiky. 

Jsme my české ženy něčím typické? Experimentujeme, nebo jsme spíše zdrženlivé?

Člověk se celý život hledá. Ale vždycky má alespoň představu jestli chce být blond nebo bruneta. Někdy je ale potřeba změna, i já sama jsem byla na jaře černovlasá, ale zase jsem se vrátila ke své zrz a ta ke mně patří. A pak jsou tady trendy, třeba styl Ombre, který zaznamenal velký boom a chtěl ho každý. A teď už upadá. Ale to neznamená, že se přestane dělat. Stejně tak jako si ještě dneska střihají zákaznice podkovu do "Backhamky", tak i Ombré zůstane. Nicméně momentálním trendem především přirozenost. Zlatavé, nebo hnědé tóny s leskem, které působí luxusně, ale vydrží. Vychází to tak trochu ze současné finanční situace, pokud nemáte náročný účes, tak nemusíte ke kadeřníkovi každý měsíc.


Kdyby sis mohla vybrat kohokoliv na světě, komu bys mohla změnit účes, kdo by to byl a proč? Co bys mu/jí udělala jinak?

Tahle otázka mě pobavila. Včera jsem byla v tramvaji a koukám na lidi, a byla tam jedna paní, tak tahle paní by to potřebovala. Ale neznám její jméno. Tuhle bych změnila, kolikrát si říkám, že bych některé lidi udělala i zadarmo. Ale kdybys chtěla někoho konkrétního, nějakou celebritu, tak to je těžké si vybrat. Ani mě to nikdy nenapadlo. Ale spíš bych si vybrala chlapa, než ženu. Lépe se pak využívají ženské zbraně k přemlouvání.

Věděla jsi už od mala, že budeš kadeřnice, nebo kdy to přišlo?

Mé první vysněné povolání bylo policajtka. Protože u nás před domem vždycky stávali policajti a vybírali prachy. A já jsem si říkala "to bude strašně jednoduchá práce, budu stát před domem a vybírat peníze." Pak jsem se seznámila s vojákem a chtěla jsem být pro změnu vojanda. Bavily mě filmy, kde vojáci zachraňovali lidi, ale to taky neklaplo. Že budu kadeřnice jsem se rozhodla až na základce. Na základce jsem česala holky ve třídě a všechny moje panenky byly holohlavé, a tak to bylo jasné. Učitelky mě tam nechtěly, měla jsem dobré známky a to se moc neslučovalo. Ale stejně jsem šla a nelituji toho. Jsem za to moc vděčná svým rodičům, kteří mi nechali volnou ruku a netlačili mě na vysokou školu. I když rozhodnout se v patnácti opravdu není lehké, já si ale věřila a to bylo zásadní. Za sebe děkuji někomu tam nahoře, že mě dovedl tak kde teď jsem. Nevím jak se to stalo, ale dneska otevírám svůj sen. 

Monika Minaříková Monami - HAIR studio +420 723 929 329 Březinova 27, 180 00 Prague, Czech Republic
SHARE:

13 komentářů

 1. To vypada lakave:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Velmi pěkný a zajímavý rozhovor. Dobře volené otázky!

  OdpovědětVymazat
 3. Great post!
  You have great Ideas and a interesting blog, I really like it!
  what you think, wanna follow each other?
  Just let me know, I would be happy :-)

  Kiss from Swiss, Kira
  schuhRei.ch

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělý článek! Mohla bych tě pozvat k sobě na blog? Byla bych moc ráda! :)

  mymangojuice.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 5. Wow, the pictures are awesome!

  And thank you for your pleasant comment on my blog! I checked your blog and I like it <3 Of this cause I would like to follow you on gfc and/or bloglovin. It would be great if you come again to my blog to follow me – then I will follow you immediately back.

  xx from Bavaria/Germany, Rena

  www.dressedwithsoul.blogspot.de

  OdpovědětVymazat
 6. she is my dear friend.. a wonderfull talented artist, and a wonderfull and amazing woman

  OdpovědětVymazat
 7. Very nice post, i certainly love this website, keep on it

  Visit Web
  Diggerslist.com
  Information

  OdpovědětVymazat
 8. I was very pleased to find this web-site. I wanted to thanks for your time for this wonderful read!! I definitely enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you blog post.

  Smartpink.or.id
  Information
  Click Here
  Visit Web

  OdpovědětVymazat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig