úterý, března 29, 2016

GLASSES


Na Instagramu jste si přáli vidět, jak vypadám v nových brýlích. Dioptrické brýle na běžné denní činnosti nenosím, mám totiž asi jen třičtvrtě dioptie na dálku, ale k televizi nebo na řízení auta je beru prakticky vždycky. Přeci jen občas vidět ostře není úplně na škodu. Brýle potřebuju celkem dvoje, to abych je mohla střídat a tak rychle si je neokoukala. Jedny už ale nenávratně odešly, tak jsem se vydala hledat náhradu. Nemám moc ráda optiky v obchodních centrech, kde se vám až přehnaně věnují jen proto, aby něco prodali. Hledala jsem tedy jinde a zabrousila na stránky Easy Optic, kde mě už na první pohled totálně dostaly tyto Ray-Bany, a protože dioptrické brýle si zkrátka musíte vyzkoušet a nechat si do nich udělat skla na míru, vyrazila jsem i do jejich showroomu na Pavláku.


Byla jsem mile překvapená hned od samého začátku. Slečka poradkyně/prodejkyně mě odvedla do místnosti, kde bylo několik polic s brýlemi a odešla. Mohla jsem si bez cizího zírání zkoušet jakékoliv brýle jsem chtěla a jak dlouho jsem chtěla. Brýle totiž nejsou schované za skly, kdy vám je musí prodejce postupně vyndávat podle toho, na jaké si ukážete. Když jsem si vybrala, zbývalo ještě přeměřit dioptrie, aby brýle správně sedly a bylo hotovo. Moje nové lásky byly hotové do týdne a já je od té doby nedám z očí. Jsou sice dost crazy, ale jako doplněk nudného outfitu podle mě dokonalé.

SHARE:

9 komentářů

 1. Ta první fotka je skvělá :-D.

  OdpovědětSmazat
 2. Dokonalé fotky! ty brýle ti moc sluší a mě se právě ta jejich crazy vlastnost líbí ;-)

  OdpovědětSmazat
 3. Krísne a jednoduché fotky! :) Výrazný rúž ti veľmi pristane! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětSmazat
 4. Michael Kors Handbags Sale Clearance can be found in many different places unlike other luxury handbags.
  Michael Kors Outlet Online are great for any occasion.
  Michael Kors Factory Outlet is perfect for those who like to carry fashion bags.
  Michael Kors Bags Outlet are always great to own when you need a bag to go with everything.
  Michael Kors Outlet Online is so universal that it could appeal to everyone.

  OdpovědětSmazat
 5. I want to try and help the team a lot this season, Haritan said. Whether he is flirting with the camera beneath the flashes of a camera, or getting down and dirty on the football field, Haritan is sure about one thing: he will be successful at what he does, no matter what it is. Nothing less can be expected from a player who compiled a 39 1 record in high school as a wrestler.. (Michael Kors Black Selma Leather Bag Medium Size)

  White And Tan Coach Purse, Furthermore, experts agree that rushing into learning game laws and regulations may practically never be the case a multi functional wise idea as they consider getting complicated leaving growing cholesterol levels The best action to understand more about take before starting the pastime has to be that to engage on some cool research. The best tool for this remember that could possibly be the aimed at your web There are distinctive discussion boards and sites on the internet especially made to explore instruct many of the new comers. By talking for more information regarding other nerve racking players,an will gain advantages having to do with learning about in the us shovels and tactics..

  In response to questions, Esty expressed remorse for her handling of Baker's situation. She said she was pressured by the Office of House Employment Counsel to sign an NDA, a process that she said delayed Baker's departure. She said she was working within a system that appeared designed to shield members who had misbehaved, not those trying to dismiss problematic aides.. (Michael Kors Black Raven Bag)

  Coach Bags Coach Outlet, JONES: Well, you know, I understood the business decision. It doesn't make you feel good, but a friend of mine just told me this morning after 30 years of being a teacher in Michigan, she got a pink slip. I've decided to look as it as a business decision and, Al, today is the last day I'm going to discuss this.

  OdpovědětSmazat
 6. Air Jordan 1 Sale year ago. Last season, he caught 13 passes for 198 yards and three touchdowns, but gradually disappeared Coach Bags On Sale Online as the season went on..

  We present a computational study on 112 instances of the Workforce Cheap Yeezy Shoes Scheduling and Routing Problem (WSRP). This problem has applications in many service provider industries where employees visit customers to perform activities. Given their similarity, we adapt a 2020 Jordan Release Dates mathematical programming model from the literature on vehicle routing problem with time windows (VRPTW) to MK Outlet conduct this computational study on the WSRP.

  OdpovědětSmazat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig