pátek, května 05, 2017

CO NA MATEŘSTVÍ MILUJU A CO NAOPAK NESNÁŠÍM?


Den matek se pomalu blíží a já ho letos oslavím už po druhé. Napadlo mě tedy sepsat to, co na mateřství (a na mateřský dovolený) miluju a co naopak bytostně nesnáším. Věřím, že spousta z vás to cítí naprosto stejně!

Když jsme se s manželem rozhodli, že by bylo fajn, kdyby nás bylo o jednoho víc, říkala jsem si, že to bude prostě boží. Nebudu muset pracovat, budu jen chodit na procházky, užívat si sluníčka, jíst dorty a povídat si s kamarádkami. Jenže ono bylo nakonec všechno úplně jinak...

CO NA MATEŘSTVÍ MILUJU?

Na mateřství nejvíc ze všeho samozřejmě miluju svoje dítě! Miluju, jak mi před očima roste, jak se učí nový věci, aniž bych musela cokoliv udělat, jak se směje, jak má dolíček ve tváři, který samozřejmě zdědila po mně, jak mi pomáhá vyklízet myčku nebo jak se snaží předvádět tučňáka :-D. Miluju, jak si myslí, že u rodičů je v bezpečí a že jí s náma nic na světě nehrozí. Miluju, jak strašně málo stačí, aby byla naprosto šťastná.

Na mateřství miluju ale i jiný věci, než jen naše dítě. Miluju naše babičky, děděčky a prababičky, kteří jsou vichni tak strašně ochotní mi malou pohlídat prakticky kdykoliv si řeknu (a dělají to snad i rádi :-D) a miluju večery, kdy malá usne a já se můžu dopustit nějaký tý dospělácký neřesti :-D. No a nebudu lhát, samozřejmě miluju víkendy, který máme s manželem jen pro sebe a můžeme se konečně vyspat!

Je toho samozřejmě hodně, co člověk na mateřství miluje, ale je toho taky dost, co na mateřství nesnáší, nebo alespoň já...

CO NA MATEŘSTVÍ NESNÁŠÍM?

Především nesnáším svoje depresivní nálady a že je jich skutečně docela hodně, od tý doby, co jsem doma. Jsem hodně aktivní a extrovertní člověk. Neumím doma sedět na zadku, koukat na televizi a už vůbec ne sama s dítětem! Potřebuju okolo sebe neustále nějaký lidi, protože s tím dítětem si doma tolik nepopovídáte. Možná proto jsem tolik aktivní na sociálních sítích, kde se vždycky najde někdo, s kým můžete sdílet svoje problémy :-D.

Nesnáším, když venku prší a my musíme jít ven, protože Emmička chce na hřiště a letošní rok nám s počasím teda rozhodně moc nepomáhá. Nesnáším, že už rok a půl musím v noci vstávat každý dvě až tři hodiny a taky dost nesnáším, že mě absolutně ničí a otravuje se malovat a česat, abych nějak vypadala. Vždycky jsem si říkala, že na sebe na mateřský nezanevřu, jenže ono to tak nějak nejde. Člověk je už natolik vyčerpaný, že malovat si na ksicht každý den překrásný obličej s dítětem, který mezitím destruktivně likviduje vaše nejdražší rtěnky, je prostě zbytečný. Navíc tu tunu makeupu večer dávat dolů, to zabere taky nějaký čas, který raději věnujete spánku nebo třeba jídlu.

Nesnáším, jak se zanedbávám v jídle, jím málo a kromě toho neskutečný blafy, protože nesnáším vaření a raději se odbydu kupovanou pizzou. S tím tudíž souvisí to, že nesnáším, že jsem pořád nemocná, mám rýmu, bolí mě v krku, záda atkdále atakdále... chybí mi totiž všechny vitamíny na světě! Taky nesnáším, že docela často závidím lidem, kteří děti nemají a můžou si dělat naprosto cokoliv se jim zachce a nějak nevím, jak se toho pocitu zbavit. Už jsem přemýšlela i nad psychologem :-D.

Co ale nejvíc na světě na mateřství nesnáším je ten neustálý strach. Strach, že dělám všechno špatně, strach, že mi Emma někde upadne, strach, že se zase dneska nevyspím, strach, že bude Emma nemocná a strach, že jsem naprosto hrozná máma.


Jak to máte vy, máte to taky tak?
SHARE:

2 komentáře

  1. Úplně mi mluvíš z duše, hlavně s tím nesnášením. Mám stejně nespací miminko jaky ty, ktré navíc až do svých 11 měsíců neumělo usínat - hodiny jsme strávili ježděním s kočárkem po obýváků ve 3 ráno, jen aby usnul. Vyzkoušeli jsme úplně všechno. A jak je člověk nevyspalej, tak je v háji celej den. Nic nestíhám, jsem ráda, když si ráno vyčistím zuby a udělám rychlý culík z vlasů. Jídlo, úklid, nějaký čas na sebe či na partnera pro nás skoro neexistoval. Naštěstí teď ve 13 měsících se to už všechno láme. Huráááá, konečně si to mateřství začínám trochu užívat.

    OdpovědětVymazat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig