sobota, června 23, 2018

KAM Z ŘÍMA K MOŘI?


Řím je kouzelný město, ale je fakt, že dva dny vám tu bohatě stačí, a pokud nechcete každou památku procházet skrz na skrz, začnete se brzy nudit. I proto jsme my se ségrou třetí den místo památek raději vyrazily k moři. Na internetu najdete spousty doporučení, kam z Říma na pláž, ale pravda je taková, že ty pláže nejsou nic moc, je tam spousta lidí a moře je špinavý. Takže kam se vyplatí vyrazit?


Z vlakového nádraží Termini jede asi hodinku vlak (jedna cesta stojí do 5 Euro), který vás vysadí k roztomilém starém městečku jménem Anzio a z jeho nádraží je to na pláž asi pět minut cesty chůzí. Dorazíte na písčitou pláž, která není moc velká, za to je tam krásně čisté moře a jen málo turistů. Podél pobřeží je i spousta nejrůznějších restaurací (jen v nich nehledejte nic bez lepku :-D - ségra má totiž bezlepkovou dietu), kde seženete ryby, mořský plody, ale i špagety nebo zmrzlinu....


Pláž je rozdělená na dvě části. Na jedné si musíte koupit lehátko asi za 18 Euro a nesmíte ležet s ručníkem na zemi, a na té druhé si můžete ležet kde chcete. Je tam relativně klid, až na potulní prodejce, kteří z nějakýho záhadnýho důvodu chodí a nabízí vám ponožky (až někdo přijde na to proč, dejte mi prosím zprávu :-D). Popravdě bych si dovedla představit, že bych právě do Anzia vyrazila na týdenní dovolenou k moři a na jeden den se jela podívat právě do Říma. Za sebe tedy doporučuju všema deseti!


SHARE:

1 komentář

  1. You look amazing in that red swimsuit.

    http://www.amysfashionblog.com/blog-home

    OdpovědětVymazat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig