pondělí, července 16, 2018

LA PETITE FRANCE

Šaty: Zara / Kabelka: Beverly Hills Polo Club via Bigbrands.cz / Boty: H&M


Pojďme si popovídat o presetech. Je to aktuální téma a je fakt, že mít jednotný feed na Instagramu je prostě cool. JENŽE: ne každé fotce ten stejný preset sluší a je potřeba si s fotkou pak ještě hodně pohrát. Třeba tyhle fotky, aplikujete na ně oblíbený preset a ta krásná pistáciová barva je rázem pryč a barva šatů skutečnosti vůbec neodpovídá. Takže co s tím? Sama si nad tím dost lámu hlavu a trvá mi celkem dlouho, než fotku upravím přesně tak, aby 100 % vyhovovala mým požadavkům. Mám staženou aplikaci na presety v mobilu a dělám to tak, že každou fotku, která vznikne, presetem nejdřív projedu. Pak zhodnotím, jestli se mi líbí, a když úplně ne, otevřu ji ještě v mobilním lightroomu a doladím barvy tak, aby to bylo to pravé ořechové. Teprve pak ji nahraju na Instagram a dělám, že jsem naprosto spokojená, i když vždycky je co dolaďovat. 

Nerada ale potlačuju realitu, a když mám na sobě červenou bundu, prostě nechci, aby si všichni mysleli, že je oranžová, protože ona je po použití toho presetu. Když pak přijdete do obchodu, nemáte moc šanci onu bundu na ramínku najít. Rozhodla jsem se proto, že na blog budu upravovat fotky tak, aby barvy a realita fotky byly co nejvíce zachované. Na Instagram holt musím tu realitu trochu přibarvit, aby fotka ladila do celkového konceptu mého účtu. V počítači ani žádné presety nemám, mám ale svou vlastní úpravu fotek, aby to dohromady tak nějak ladilo i na tom blogu.

Je to celkem věda co? Já mám hlavně problém u fotek, kdy nutně potřebuju, aby byla zachovaná atmosféra toho prostředí, kde jsme fotili. Například levandulové pole. Když jsem na fotku aplikovala preset, fotka se prostě ani po sto úpravách nedala použít, protože kouzlo fialového levandulového lánu se prostě ztratilo. Barvy byly pryč a s ním i ta dokonalá Provence. Pak to prostě dělám tak, že si fotku upravím v počítači, nahraju do mobilu tak jak je a tvářím se, že to byl záměr, a že mi prostě ladí.

A víte, co je na tom nejlepší? Feed a fotky si řešíme jen sami pro sebe, protože ostatní si nějakých těch nedokonalostí absolutně nevšimnou. Mají totiž svých starostí s laděním Instagramu víc než dost:-D. A kdo ty starosti nemá, šťastný to člověk :-D.

SHARE:

6 komentářů

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig