pondělí, července 30, 2018

RANDEBOX


Už jste slyšeli slovo "Randebox"? Ne? Já taky ne, až donedávna, kdy mě oslovila firma s tím, že na trhu existuje tahle novinka. Přišlo mi docela cool a především vtipné to vyzkoušet:-). O co jde? Tak hlavně o to, že můžete randit přímo doma, protože co si budeme povídat, není úplně jednoduché najít si s partnerem chvilku pro sebe, když vám všude okolo pobíhají děti a psi.

Randebox je určen především pro ty z vás, kdo jste spolu delší čas a dochází vám nápady, jak společně trávit volné chvíle i jinak než sledováním filmů. Každý měsíc je pro vás připraven nový Randebox a s ním i nové téma s pečlivě vymyšlenými aktivitami na celý večer.

Funguje to na principu předplatného, kdy vám pravidelně každý měsíc přijde balíček přímo domů. Celá myšlenka je založená na tom, abyste se nemuseli už o nic starat a ušetřený čas mohli věnovat sobě navzájem.

My jsme s manželem mohli prožít noc v Las Vegas. V boxu bylo několik her jako třeba "Znám tě jako své boty", "Bingo" nebo "Blafuj". Součástí byl i playlist, který je nahraný na Spotify a ten vám přijde do mailu.

Já osobně na tyhle hry moc nejsem, ale je to docela sranda občas zkusit něco jinýho:-). Každopádně pokud máte děti a chcete si užít rande, byť jenom doma, i tak doporučuju, abyste si našli na večer hlídání. Pokud vás projekt zaujal a chcete se dozvědět víc, tak další informace najdete tady.

SHARE:

5 komentářů

 1. Skvělý nápad s Randebox :)
  https://www.emotys.cz/

  OdpovědětVymazat
 2. Never heard of this box before.

  http://www.amysfashionblog.com/blog-home/

  OdpovědětVymazat
 3. Michael Kors Handbags Sale Clearance can be found in many different places unlike other luxury handbags.
  Michael Kors Outlet Online are great for any occasion.
  Michael Kors Factory Outlet is perfect for those who like to carry fashion bags.
  Michael Kors Bags Outlet are always great to own when you need a bag to go with everything.
  Michael Kors Outlet Online is so universal that it could appeal to everyone.

  OdpovědětVymazat
 4. It is important that an air conditioning technician be properly trained and certified before they New Jordan Shoes 2020 perform maintenance on an air conditioning unit. Air conditioning units require seasonal maintenance by qualified air Cheap Ray Ban Glasses conditioning contractors in order to function efficiently and avoid many costly repairs. Air Coach Bags Outlet conditioning service and repair can be dangerous due to Coach Bags Clearance the chemicals involved.

  One idea: if this isn a rush, try ordering online at Zenni. Or in Thailand, so you aren risking much from a cost standpoint. You can feel what your frames will feel like, of course, but at least you can "try them Michael Kors Outlet Store on" a photo you upload of yourself, and Coach Outlet Clearance they have a way better selection than anywhere we have locally..

  Florence Nike Air Force 1 Cheap Outlet Scovel, a theologian, once said, "Intuition is the spiritual faculty that doesn't explain; it seemingly points the way." It's also been said that intuition is your MK Outlet divine Spirit talking to you. If you will stop for a moment and acknowledge this, you will begin to realize the incredible perspective you have at your fingertips. You have this very amazing New Yeezys 2020 power! And you don't even have to get any special training to start using it.

  OdpovědětVymazat
 5. Information
  Click Here
  Visit Web

  There are some interesting points in time in this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There is some validity but I will take hold opinion until I look into it further. Good article, thanks and we want more! Added to FeedBurner as well

  OdpovědětVymazat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig