pátek, srpna 24, 2018

RAINBOW


Utrácím. Dokonce hodně utrácím za věci, které vůbec, ale opravdu vůbec nepotřebuju. Neumím šetřit a nikdy jsem to neuměla. Musíme to mít doma nastavené tak, že já platím většinu našich nákladů a můj manžel šetří. Párkrát jsem se snažila šetřit a vždycky to dopadlo stejně - pošlu to tam zpátky příští měsíc, jo? No neposlala no. Takže jsem pro vás sestavila 12 malých změn, které vám možná pomohou jednou přinést velké peníze. Nebo alespoň takové peníze, o kterých jste doposud nevěděli, že je vlastně máte. Díky nim si můžete našetřit třeba na dovolenou nebo vysněnou kabelku...


Šetřete po malých částkách
Odkládat si každý měsíc několik tisíc korun na horší časy může být dost náročné. Když si ale rozpočet rozdělíte na týdny, a na začátku každého si odložíte malou částku, nebude vás to tolik bolet a za půl roku naspoříte pěknou částku.

Změňte banku
Poplatky za vedení účtu, za výběry z bankomatů, za všemožná oznámení a ještě za výpisy z účtu. Nic z toho ale nemusíte platit, když zvolíte správnou banku. Rozhodně ne tu co mám já:-D.


Nakupujte online
Nakupovat na internetu se čas od času vyplatí. Dost často online obchody totiž nabízejí slevy, kterých se v kamenných prodejnách nikdy nedočkáte. Takhle si můžete objednat nejen oblečení, novou pračku, ale i potraviny, které díky tomu nebudete muset tahat domů ve dvaceti taškách. Ale prosím vás, nesmíte kupovat blbosti jako já:-).

Vytvořte si registraci
Než nakoupíte online, vždycky se podívejte, zda obchod nenabízí slevu na první nákup, když se u nich registrujete. Jako odměnu za poskytnutí e-mailové adresy e-shopy dávají zákazníkům slevu od 10 do 25%. Reklamy, které vám poté budou chodit do schránky si můžete jedním kliknutím velmi snadno zrušit.


Nákup dělejte jen 1x týdně
Určitě to moc dobře znáte. V pondělí se zastavíte v supermarketu, v úterý v drogerii, ve středu v trafice, ve čtvrtek v pekárně a v sobotu jste naprosto švorc. Koupili jste totiž mnohem víc věcí, než vaše rodina ve skutečnosti potřebovala. Dělejte proto rodinný nákup jen 1x týdně. Napište si seznam všeho, co budete celý týden vařit a co všechno budete potřebovat. Když to dodržíte, ušetříte tak až několik stovek týdně. Alespoň nám to tak funguje. Kromě toho zhubnete, protože když si nekoupíte čokoládu na týden dopředu, žádnou doma prostě nevykouzlíte ani kdybyste se na hlavu stavěli.

Získejte peníze z nákupů zpět
Dnes už existuje spousta portálů, které nabízejí peníze zpět za každý nákup online a není to zrovna malá částka. Musíte se jen registrovat a nakupovat pouze v těch e-shopech, s nimiž portály spolupracují.


Nastavte si týdenní limit
Ještě před tím, než se rozhodnete utrácet, nastavte si jasný týdenní limit, přes který prostě nepojede vlak. Pokud vám to pomůže, vždycky si v pondělí stanovenou částku vyberte z účtu a používejte jen peníze, které máte v peněžence. V bance vám pak zůstane dostatek na další týdny a nebudete se muset od poloviny měsíce trápit, že do výplaty zbývá ještě dalších 14 dní. Jako Karolina, že jo...

Jízdné na MHD si předplaťte na celý rok
Chcete-li opravdu ušetřit, pořiďte si jízdné do MHD na celý kalendářní rok. Když ho budete kupovat každý měsíc, vyjde vás to mnohem dráž a o kupování lístků na každou jízdu zvlášť ani nemluvě.


Prodejte co nepotřebujete
Možná se budete divit, co všechno můžete prodat. Pro každou věc totiž existuje kupce. Zbavte se tedy všeho, co už nějakou dobu nepoužíváte, něco málo na tom vyděláte a ještě doma získáte spoustu volného místa.

Snižte dávkování
Snižte dávkování na polovinu a to u všeho, co běžně používáte (zubní pasta, prací prášek, sirup nebo šampon). Vždycky vám bude stačit přesně polovina toho, co píší na obalu, a díky tomu ušetříte nějakou tu stovku měsíčně.


Neplaťte za doručování zásilek
Vždycky se najde způsob, jak si nechat doručit balíček, který jste si objednali přes internet tak, abyste nemuseli platit za dopravu. Každý e-shop nabízí minimálně doručení na prodejnu zdarma.

Vyhněte se životním pojistkám
S každou pojistkou jde totiž ruku v ruce spousta dalších nákladů. Platí se poplatky, a i když jde jen o třicet korun měsíčně, ve výsledku přicházíte o spoustu peněz, které se vám zpět pravděpodobně nikdy nevrátí. Jako investici můžete pojištění brát jen v takovém případě, kdy na něj přispívá zaměstnavatel a zároveň užíváte daňových výhod.


Co mám na sobě: Košile, Sukně: Reserved / Body, brýle: Stradivarius / Boty: Deichmann / Kabelka: Laura Biaggi

SHARE:

1 komentář

  1. Such a fun outfit and colorful one. Have a great weekend.

    http://www.amysfashionblog.com/blog-home

    OdpovědětVymazat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig