pondělí, září 24, 2018

FIRST AUTUMN VIBES


Připravila jsem si článek o tom, jak si vybrat sukni podle typu postavy. Pro výběr té správně sukně musíte znát vlastní křivky i tvar postavy. To, co se zdá perfektní na obrázku nebo jiné ženě, vůbec nemusí slušet vám. Ať už máte jakékoliv rozměry, rozhodujícím faktorem pro výběr sukně je vždycky tvar těla. I když máte větší poprsí, kulaté bříško nebo plný zadeček, základním vodítkem vždycky zůstává vnější silueta z čelního pohledu. V sukni se musíte cítit pohodlně, sexy a přitažlivě. Nezapomínejte, že vždycky musíte zvýraznit své přednosti a naopak potlačit to, co už tak dokonalé není. Pojďme se společně podívat na nejrůznější střihy sukní a přiřadit je k postavám, kterým nejlépe padnou...


Áčková sukně
Áčková sukně se pozvolna rozšiřuje a vypadá tak jako písmeno A. Je vhodnější pro postavu typu jablko, protože krásně definuje pas, nepřetíží spodek těla a nechá vyniknout štíhlé nohy. Sluší také drobným ženám, hlavně ve zkrácené verzi a vyšším pasem. Právě tato verze totiž vizuálně prodlouží postavu hned o několik centimetrů. Chlapecké postavy by rovněž měly vyhledat tento styl, protože tělo pak bude vypadat mnohem více žensky.


Pouzdrová sukně

Pouzdrová sukně sluší opravdu všem typům postavy. Postavě typu jablko v ní vyniknou štíhlé nohy. Hrušky zase prodají svůj úzký pas a i pro přesýpací hodiny je jako dělaná. Při výběru si dejte pozor na materiál. Jestliže máte na těle sebemenší nedokonalosti, zapomeňte na tenké elastické látky. Pouzdrová sukně by měla obkreslovat siluetu a dávat volnost pohybům. Myslete i na vhodný top. Když je spodní část těla obepnutá, ta horní může být objemnější.


Plisovaná sukně
Mnoho žen se sukní s plisováním bojí, i když úplně zbytečně. Nejvíce sluší chlapeckým postavám. Díky plisování totiž získají během chvilky oblejší křivky. Nemusí být tabu ale ani pro ženy bujnějších tvarů. Jen by měly najít sukni s pevným pasem a se sklady, které jsou jeden lehce přes druhý. Takový typ totiž při pohybu vytváří mnohem menší objem.


Kolová sukně
Kolovou sukni si lidé často pletou s tou áčkovou. Hlavním rozdílem je, že sukně do A je méně objemná a jen lehce se rozšiřující. Kolová sukně je nejlepší volbou pro postavu typu hruška. Zdůrazní totiž štíhlý pas a schová partie, které ženy často trápí. Vizuálně tak vytvoří siluetu přesýpacích hodin. V případě, že nejste spokojené ani se svými koleny, volte délku midi a sáhněte po podpatcích. Tento střih sukně se doporučuje také ženám, které neoplývají ženskými křivkami. Díky objemu, který vytvoří, to bude vypadat, že se pod sukní skrývají zaoblené tvary.Maxi sukně

Maxisukně jsou horkým trendem už několikátým rokem. Opatrné by s nimi měly být ženy s kily navíc, protože když je tělo mohutnější, dlouhý sloupec látky to ještě zhorší a žena by pak zbytečně vypadala jako v pytli. Maxi sukni je možné nosit do pasu, ale į na bocích. Obecně platí, že pokud je volná, rozšiřuje boky, a může jít o nežádoucí efekt. Dlouhé sukně jsou vhodné spíše pro vyšší postavy. Zlaté pravidlo je, čím plnější postavu máte, tím zvolte splývavější a tmavší materiál a zapomeňte na velké vzory.


Mini sukně
Nošení této délky sukně nevyžaduje jen hezké nohy, ale i odvahu a především sebevědomí. Ne každý se v této délce cítí dobře. Pokud se ji rozhodnete nosit, myslete na to, že délka může být nejkratší pouze tak, aby prostředníček vaší volně spuštěné ruky končil tam, kde lem minisukně. A komu sluší? Především menším postavám, kdy nepůsobí tolik vulgárně. Dovolit si ji mohou i chlapecké postavy a jablka, která mívají obvykle štíhlé nohy.


Co mám na sobě: Sako, sukně, boty: Reserved / Top: Tally Weijl / Kabelka: Gucci / Čepice: H&M


SHARE:

4 komentáře

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig