úterý, září 04, 2018

LUCERNA ROOF


Vidíte věci spíš černě a sklenici s nápojem většinou poloprázdnou? Pak se řadíte mezi pesimisty, stejně tak jako já. Optimismus se prý ale dá naučit, když budete chtít.

Někteří lidé jsou přesvědčení o tom, že se jim štěstí vyhýbá obloukem. Šíleně po něčem touží, ale když se chvíli nedaří, ihned snahu shodí. Jenže v tom je háček. To, čemu věřím, se často stává skutečností. Být optimistou se proto rozhodně vyplatí! Tady jsem pro vás připravila pár rad, které jsem psala pro jeden článek pro Blesk pro ženy. Tak jdeme na to...Musíte chtít
Chcete-li změnit svůj přístup a své myšlení, pak jste na správné cestě k tomu stát se optimistou. Pokud si ale svůj pesimismus hýčkáte a je vám s ním hezky, nemusíte se namáhat, stejně by to nefungovalo.

Vyhledejte společnost optimistů
Pesimisté si často kolem sebe vytvářejí kruh stejně naladěných lidí a svůj negativismus tak živí. Optimisté je často iritují svými “sluníčkovými” sděleními a to je potřeba změnit. Cestou ke změně je obklopit se právě pozitivně naladěným typem lidí, vnímat je a hledat, co alespoň malého se od nich dá převzít.


Zkuste odbornou pomoc
Vyhledat můžete psychoterapeuta, psychologa, který vás bude směrovat ze zajetí pesimismu. Ovšem metodou postupných malých kroků. Chce to trpělivost a činit malé kroky. Žádný odborník to za vás neudělá. Bez vašeho chtění a úsilí není cesta z ven.

Vzdělávejte se
Další cestou mohou být afirmace, vizualizace nebo čtení knih z pozitivní psychologie, ale po doušcích, ať se neotrávíte. Vyhledat můžete i semináře z této oblasti. Prostě to, co je pro vás přijatelné, i když těžké.


Dopřejte si pohyb
Zařaďte do svého života pohyb nebo aktivitu, u které vypnete a vyventilujete stres. Ten musí pravidelně ven, aby byl mozek schopen vnímat, chtěl dělat nové věci a měl sílu vidět světlo ve tmě.

Vsaďte na trénink
Zkuste malý trénink. Kdykoli zachytíte pesimistické myšlenky, napište je a vedle do sloupce nebo na druhou stranu papíru napište optimistický opak této myšlenky. Zpočátku to může být otrava, bude to bolet, přijde nechuť a rozčarování, ale když vydržíte, výsledky se dostaví.


Změňte slovník
Už žádná další negativní slova! Zkuste vyměnit výrazy jako „nejde“ a „nemůžu“ za „to půjde“ a „můžu“. Přechodem na pozitivní slovník se spousta věcí najednou začne dařit sama.

Neusmívejte se za každou cenu
Mít pozitivní myšlení neznamená předstírat, že jste šťastní i v takovou chvíli, kdy se vám chce naopak brečet! Svým pocitům dejte volný průchod, vybrečte se, ale pak nechte negativní emoce odejít a nedržte v sobě pocit křivdy.


Já se pořád učím stát se optimistou. Vlastně se to učím asi celý život. Ještě mi to ale tak docela nejde. Vřdycky si představuju to nejhorší a podvědomě hledám výmluvy, proč to bude špatně. Zdárným příkladem je třeba teď přechod Emmičky do nové školky. Už půl roku to mám v hlavě a bojím se toho. Že se jí tam nebude líbit, že bude plakat, já nezvládnu chodit do práce, tím nebdem nebudu mít peníze atd atd. Už půl roku na ní přenáším negativní energii, takže se stalo přesně to, čeho jsem se obávala...


Takže je jen na vás, jak se svými myšlenkami naložíte. Mějte se krásně, já jdu běhat a pak si jdu udělat těhotenský test, neboť hormony se mnou neobvykle mávají a je mi nějak blbě od žaludku:-D...


Co mám na sobě: Šaty: Zara / Bunda: Reserved  / Boty: Bershka / Kabelka: BHPC via Bigbrands.cz / Náušnice: H&M

/ Ph boulevarddeprague / 
SHARE:

2 komentáře

  1. Prefect dress for the fall time. Have a great week.

    http://www.amysfashionblog.com/blog-home/

    OdpovědětVymazat
  2. Both things are possible if you carry Michael Kors Handbags Wholesale. If you are a woman who goes for innovative designs, a designer Michael Kors Bags On Sale is perfect for you. Offering a huge selection of chic purses, handbags, shoes and accessories, Michael Kors Outlet Online Store celebrates womanhood in an entirely unique way. Michael Kors Factory Outlet Online Store At Wholesale Price are one of the most sought-after handbags worldwide. We all agree that diamonds are a woman's best friend; however Official Coach Factory Outlet Online are absolutely next in line. To Coach Outlet Sale aficionados, don't fret because we have great news: a discount Official Coach Outlet Online isn't hard to find. If you are a smart shopper looking for a good buy and great deals on your next handbag purchase, you can go to Official Coach Outlet Online.

    Friendly Links: Toms Shoes Womens | Toms Clearance

    OdpovědětVymazat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig