pondělí, října 15, 2018

SHOPPING POOR QUALITY


Kdo mě sledujete na instagramu, pak jste si jistě stihli všimnout, že si poslední dobou stěžuju na příšernou kvalitu věcí, které si dnes koupíte v běžných řetězcích. Žádná novinka, kterou bych objevila teprve teď, ale teprve teď mě to přimělo k tomu něco napsat... Co všechno se mi tenhle týden rozpáralo, zničilo a s čím vším jsem nespokojená?


Konkrétně v tomto outfitu byste našli hned tři věci, které vydržely krásné asi 30 minut a jednu z nich jsem vadnou rovnou koupila. Jedná se o tenhle baret, který jsem si domů odnesla s malou dírkou, jíž jsem si bohužel v obchodě nevšimla. Pak jsou tady kozačky, které byly v H&M online ve slevě z 4500 Kč na asi 1500 Kč. Jsou kožené, nad koleno, s malým podpatkem a do špičky - co víc si přát. Jenže, podpatek vydržel neporušený asi 10 minut, když začal nějak podezřele klapat. Celý ten kov podpatku, na němž je přidělaná umělá hmota (jistě víte o čem mluvím) najednou vylezl ven. Jak se sakra může podpatek prošoupat u nových bot za 10minut, zvlášť pokud původně stály 4500 Kč? Tak to mi teda vysvětlete!


A co teprve tyhle brýle. Jednou nošené a hned jim vypadlo sklíčko! Jsem pokužel ten typ, který účtenky fakt neschovává a navíc je sakra líný na to, aby nějakou reklamaci vůbec řešil. Ale krucinál, to je fakt nutný prodávat takovýhle věci? Svetr za 1000 Kč se po druhém nošení páře, boty nic nevydrží, ucha u batohů se trhají. Jsem z toho fakt smutná! Od teď raději do sekáče a koupit starou kvalitní věc, než ty šunty z H&M a podobně! Jakou zkušenost máte vy?


Co mám na sobě: Bunda: Reserved / Sukně: F&F / Rolák: Zara / Boty: H&M / Baret: Stradivarius / Brýle: Tezio / Taška: Ušitá Janičkou z boulevarddeprague

/ Ph by boulevarddeprague / 

SHARE:

8 komentářů

 1. Proto si fakt raději koupím vintage kousky v to sekáči nebo si objednám nějakou designérskou věc na Ebayi, ty už mají totiž svoje zažité a pokud po pár letech vypadjí více méně stejně, je to dobrá indície, že by mohly vydržet ještě nějakou chvíli. Mně ta kvalita materiálů a hlavně šití dost odradí už na ramínku. Dneska jsem v HM chvíli váhala nad kabátem, který měl ve složení 60 % vlny a 15 % kašmíru, ale i tak jsem si takový materiál představovala mnohem lépe, luxusněji vypadajícící a o šití už vůbec nemluvím. Hned na jednom totiž chyběly knoflíky, to u kabátu za 4 tis. Kč moc nepromíjím. Prostě si raději počkám na něco kvalitnějšího. Ta potřeba něco vlastnit hned teď nás pak žene do konfekce. Nebo ještě horší, když se nám něco líbí na druhých a chceme to taky, jenže my tu danou věc vidíme vyfocenou novou, ale už ne po X nošeních, proto vždycky vypadají tyhle kousky tak dobře. Prostě nekupovat a u všech takových nákupů být obezřetný a rozmýšlet. Já to pokaždé beru jako takovou malou investici, musí se mi prostě vyplatit, aby cost per to wear byly pak co nejmenší....

  OdpovědětVymazat
 2. Co ti mám na to říct. Mám to úplně stejně, takže odmítám už kupovat drahé hadry a investuji do dražších a kvalitnějších. A když se mi líbí nějaký kousek, který zrovna letí, mrknu na vinted, ebay nebo sekáč. Když se kousky většinou stejně opakují..

  OdpovědětVymazat
 3. You look amazing.

  http://www.amysfashionblog.com/blog-home

  OdpovědětVymazat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig