pondělí, ledna 14, 2019

TAK NIČÍ NÁM BLOGOVÁNÍ VZTAHY?


Dneska bych ráda navázala na Rebečin článek (tady) o tom, jestli nám blogování ničí vztahy. Neměla jsem plánu nic takového psát, ale po tom, co jsem právě tento článek sdílela ve svých stories na instagramu, dost lidí se mi ozvalo. Napsala jsem k tomu totiž, že nám neustále prosení mého manžela o focení na blog a instagram málem vztah zničilo. A že mi dokonce psycholožka poradila, že pokud si chci udržet spokojené manželství, musím toho ihned nechat. Právě to vás na tom asi zaujalo. Takže...


Když jsem napsala, že nám to vztah prakticky zničilo, bylo to samozřejmě nadsazené, ale ne tak docela. Pravda je taková, že jsem s focením otravovala o víkendu, v čase, který měl být věnovaný jen rodině. A můj muž nemá focení rád ani normálně, natož když jsem ho otravovala desetkrát za den, aby udělal tu správnou a instafriendly fotku. Cožpak o to, on to vždycky udělal, ale za jakou cenu. Vždycky se u toho tvářil jak kakabus a ještě to udělal tak, že jsem na fotce byla buď tlustá nebo mi lezl z hlavy sloup (teď trochu kecám, svýho času fotil fakt obstojně a dokonce mi koupil zrcadlovku!)...

Vždycky jsem se u toho hrozně pohádali. Já byla naštvaná, že nesdílí moje nadšení a on byl naštvaný, že musí ven, když se chtěl válet na gauči nebo s sebou tahat foťák na výlet, který jsme si měli užít jen ve třech. Nějak jsme se oklikou k tomuto tématu dostaly i s mojí terapeutkou, která mi tenkrát poradila, že mám skvělýho chlapa, a že pokud si ho chci udržet, musím se ihned přestat fotit! Teda v takové míře, v jaké jsem to do té doby dělala...


Tak jsem udělala rázný krok. Prodala jsem foťák (čehož teď trochu lituju) a prakticky vyřadila focení z našeho rodinného života. Fotí mě opravdu jen ve výjimečných případech, když jsme na nějakém kouzelném místě a prostě není jiná možnost. A jak to tedy dělám? Jednoduše mám okolo několik kamarádek a ségru se stejnou posedlostí jako mám já a fotíme se navzájem. V týdnu, když je manžel v práci a někdy třeba i o víkendu, když je Emma u babičky a můj muž se chce válet. Vybíráme super lokality a pak obrážíme kavárny. Věřte tomu nebo ne, pro nás oba je to velká úleva. Nedohadujeme se a trávíme teď společné chvíle úplně jinak. A pro mě je to fajn i v tom ohledu, že když jsem s ním, nestresuju se jestli zrovna nemám blbě vlasy, jestli mi někde nekouká cedulka nebo nemám rozmazanou rtěnku. Jsem sama sebou a to je hrozně fajn! Blogování teď beru jako práci (práci svých snů a zadarmo :-D) a víkendy si nechávám pro rodinu.


Co mám na sobě: Kožich: Zara / Džíny: Levis / Boty: Mango / Kabelka: Zara / Setr, baret: Reserved

/ Ph styleofbecca / 
SHARE:

21 komentářů

 1. You have an awesome coat collection

  http://www.amysfashionblog.com/blog-home

  OdpovědětVymazat
 2. Když mě manžel fotil ještě na staré blogy, bylo to taky vždycky spíš šílený. Teď když dělám blog sama, tak je to na vztah mnohem lepší :)

  BLOG Život s kojencem

  OdpovědětVymazat
 3. Včera jsem zde psala svůj názor na vaši otázku. Pravda, nebyl příliš lichotivý a jediné, za co bych se chtěla omluvit, je, že jsem vám tykala….. Vaše první reakce byla, že vám nevadí se nechat živit manželem a že jen závidím. Tak proč jste tedy můj názor nakonec smazala? Ptáte se na názor, ale záporné odpovědi vás nezajímají? Toužíte jen po slovech chvály, jak jste dokonalá a jak vám to sluší? Bohužel nejste jediná, takových vás je spousta. A po přečtení vašich blogů normálně fungující žena získá názor, že něco dělá špatně. Říká si, proč ona musí chodit do práce, starat se o děti a o domácnost, a jiné ženy ne? Zastávám názor, že všechno by mělo být vyvážené. Záleží na každé rodině, jak si rozdělí povinnosti. Ale přispět by měli všichni členové podle svých možností. Pokud se žena stará o malé dítě, chápu, že nemůže chodit do práce. Ale jak jsem již napsala, vy odvedete dceru do školky a pak obrážíte akce, kavárny a obchody. Řešíte jen, co na sebe, aby to na fotce vypadalo co nejlépe a dostala jste co nejvíce lajků. Z toho všeho jste pak strašně unavená a potřebujete dovolenou….. Tleskám, tak tomu říkám životní krédo :-) Podle mě jen parazitujete na svém manželovi, který vás asi hodně miluje. Jen si říkám, za jak dlouho mu začne vadit, že jediný tahoun vaší rodiny je on.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Panebože fakt. A proč si myslíte že ničím do rozpočtu nepřispívám, že se nestarám o dítě a psa, když je manžel v práci? Chvíli jsem živila já jeho, tak teď může chvíli on mě. Tři roky jsem na mateřský pracovala a byla to největší chyba mýho života! Kromě toho Emma chodí do školky na tři hodiny denně! Jo a chlap potřebuje cejtit, že má koule a že se dokáže o rodinu postarat! Sám mi to řekl. Možná jednou taky někoho takovýho potkáte. Přeju hodně štěstí!

   Vymazat
 4. Musím se připojit k poslednímu komentáři. Váš blog sleduji a používám jako doping. Vysvětlím: jsem sama se dvěma dětma, a když mám pocit, že je toho na mě moc, podívám se na váš blog a instagram. Vždy se docela pobavím a hlavně si zvednu sebevědomí. Jak píši, děti mám dvě, mám i dvě práce a rozhodně o víkendu nemám možnost děti odložit k babičce. Když si přečtu, jak se s jedním dítětem, milujícím manželem, podporou babiček a nechodíc do práce, hroutíte a máte terapeuta, vždy si řeknu, že jsem dobrá, že vše zvládám. Psala jste, jak milujete vánoce, ale nějak jsem nepostřehla, co pro krásné vánoce vlastně děláte? Nikde ani zmínka o tom, že s dcerou zkoušíte péct cukroví nebo zdobíte byt. Nebýt vašeho muže, tak by vaše dcera byla doma bez vánočního stromečku. Aspoň že jeden z rodičů ctí tradice a snaží se vést dítě správným směrem. Tím spíš nechápu, proč tak toužíte po druhém dítěti? Váš muž vás určitě miluje, ale nejspíš i stojí nohama na zemi, a ví, proč zatím druhé dítě nechce. Již dříve jste psala, jak se hroutíte, pak jste měla kritický komentář a celý článek zmizel. Včera vám sem opět někdo napsal kritiku a příspěvek byl smazán. To opravdu nesnesete jiné než lichotivé komentáře? Bojíte se konfrontace?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je hodně smutné, když nemáte nic jiného na práci než hejtovat příspěvky ostatních lidí. Asi také nemáte co dělat. :D Já nesoudím, dokud dotyčného nepoznám. Asi máte hodně vlastních problémů, v práci, v rodině nebo se svým vzhledem? To netuším, ale spokojený člověk by tohle rozhodně nenapsal. Krásný den. :)

   Vymazat
  2. Cukroví nepeču, nesnáším to totiž:-D. A pravda je, že mě nabaví ani zdobit byt. Jako vlastně dost těhle věcí mě nebaví, proto taky dávám dítěti do ruky ipad, že jo, protože mě nebaví číst mu pohádky a vyprávět. A ano, hroutím se i z jednoho dítěte, protože jsem zatím neměla tu možnost poznat jaké to je mít dvě děti. Mimochodem přestala jsem pracovat kvůli tomu, že moje dcera školku nezvládala, tudíž jsem to nezvládala ani já a uznali jsme, že potřebuje dozrát do věku, kdy zvládne být ve školce déle než tři hodiny a já tím pádem budu moct začít chodit do práce (což teda opravdu zatím nemám v plánu). A velmi si vážím babiček a opravdu smekám poklonu před všema ženama, které jsou na děti samy, bez tatínků, babiček, dědečků nebo tet. A že mi vadí negativní komentáře? Ano vadí, konstruktivní kritika je naprosto v pořádku, ale tohle nebyla kritika, to byl výsměch někomu, kdo se od 17ti let živí sám a od té doby NIKDY až do října minulého roku nechtěl od nikoho peníze, protože mu to přišlo pod jeho úroveň. Víte, zrovna pro mě bylo opravdu hodně těžký přijmout fakt, že se nechám někým živit, ale můj manžel mě uklidnil a řekl, že takhle je to naprosto v pořádku. A pokud vás tyhle věci frustrujou a klepete si na čelo, tak prosím nesledujte mě ani ostatní blogery, kteří ve vás tento pocit vyvolávají. ULEVÍ SE VÁM! A nesuďte, dokud dotyčnou osobu skutečně nepoznáte! Děkuji.

   Vymazat
  3. A proč si myslíte, že nejsem šťastná a nemám skvělého chlapa? :-) Mě je spíš smutno z vás všech „pipinek“, které jsou vzorem dalším „pipinkám“. A to, že jste pracovala během mateřské, byla vaše volba. K tomu vás nikdo nenutil. Naopak, byla jste nadšená, jak vás to baví. Tak aspoň že teď už víte, jaká to byla chyba, když jste dceru neustále odkládala (dřív než to bylo nutné) do soukromé školky nebo k babičkám, místo abyste si užívala její nejhezčí roky života. Ale abych se vrátila k původnímu tématu. Ptala jste se, jestli vám to blogování ničí vztahy. Ano, myslím si, že ano. Žijete virtuální povrchní život. Lovíte perfektní outfity a fotky na blog za každou cenu. A sama jste napsala, že vašemu manželovi to lezlo na nervy.... Zeptala jste se a já nedělám nic jiného, než vám odpovídám. Možná by bylo dobré konečně dospět a uvědomit si, že ne všechny odpovědi musí být vždy kladné a příjemné. I já vám přeji v životě hodně štěstí. Budete ho potřebovat.

   Vymazat
  4. Však taky tenhle komentář a názor je zcela v pořádku a je naprosto pravdivý! A štěstí budu potřebovat, to už vím, stejně jako všichni ostatní:-).

   Vymazat
  5. Jo a ještě vsuvka k tomu cukroví, je vidět, že mě asi opravdu nesledujete, protože jednou jsem na ig dávala, jak pečeme, pravda u mojí mamky, a pekla jsem i přesto, že to bytostně nesnášim a to právě proto, aby o to Emma nepřišla. A natočila jsem to proto, aby si právě třeba někdo nemyslel, že na tyhle tradice úplně kašleme...Já jen že jsem to teď našla v archivu ve stories. Jo a stromeček mi z bezpečnostních důvodů taky nepřišel úplně nutnej, protože Vánoce doma nikdy netrávíme. Tak zatim :-).

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. jako ten názor paní anonymní (já jsem zita) jen nejsem bloger a neumím se tu přihlásit, píšu na základě instagramu - no tak ten její názor není až tak od věci, ale nepsala v minulém příspěvku, co jsi smazala,že je sama na 2 děti? Co když je to někdo, kdo tě osobně zná, jen ti to takovýmto způsobem chce něco naznačit, nebo nemá zálusk na tvého manžela, nebo není to jeho milenka? Hele to jsou záhady tohle to. Jinak mě bavíš, jsi čupr ženská, a taky možná to blogování neber moc vážně, těch hejtrů bude vždycky hejno...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vím, beru to moc vážně, taková já jsem:-(. Jo a jestli to není někdo známý? Taky mě to napadlo, tak snad ne milenka :-D. A děkuju!

   Vymazat
  2. Původně jsem si říkala, že už sem dále psát nebudu. Ale přeci jen bych vás chtěla uklidnit tím, že uvedu na pravou míru některé vaše domněnky….. Psaly jsme sem dvě a zřejmě jste si nás spojila dohromady. Já nejsem samoživitelka, která psala o vánočních tradicích apod. (mimochodem její názory jsou hodně podobné těm mým). Mám fungující rodinu a skvělého muže, kterého bych za nic na světě nevyměnila. Takže můžete být v klidu, o toho vašeho opravdu nestojím, ani nejsem jeho milenka :-)

   Vymazat
  3. Popravdě já se tu už v těch komentářích vůbec nevyznám :-). Jediný komentář, který mě tu naštval byl ten, že jsem výsměch pracujícím matkám, protože jsem obrovskej dříč, a výsměch určitě nejsem! Na kafíčka chodím dva měsíce, které jsem bez práce. Ano focení mě neuvěřitelně baví a opravdu tím denně žiju už několik let. Svou dceru do školky rozhodně neodkládám, abych se jí zbavila (i když mi občas leze na nervy a mám jí plný zuby, ale kdo svých dětí občas nemá:-)). A zase možná odpovídám na dvě věci zároveň, za což se omlouvám, pokud to tak je. Pak mě naštvala ta věc s Vánocema, opravdu si myslím, že letos jsme dceři připravili opravdu krásné vánoce, i když to tak třeba z IG nevypadá. A abych se vrátila k tomu smazanýmu konentáři, opakuju znova, konstruktivní kritika je v pořádku, ale ten smazaný komentář opravdu nebyla konstruktivní kritika. A teď jdu tu samou odpoveď zkopírovat ještě ke komentáři dolů, protože už opravdu nevím kdo je kdo:-). Jo a zrovna já nežiju jeden virtuální život a jeden reálný, na to jsou tu jiní, já jsem vždycky byla naprosto upřímná a naopak se snažím ukazovat realitu:-). A za vaše komentáře naopak děkuju. Dobrou!:-)

   Vymazat
 7. Milá Karolíno, také bych chtěla některé věci uvést na pravou míru, spojila jste dva různé komentáře v jeden (jsem ta samoživitelka s dětma). Nikdy jsem žádný komentář nepsala a reagovala jsem, protože jsem si u vás všimla. A jak jsem napsala, objevil se hanlivý komentář, byl smazán a nebylo to poprvé. Myslím, že byste opravdu měla být nad věcí a všímat si pozitivních věcí. Přestože jsem psala, pro vás asi ne příliš lichotivý komentář, tak jsem napsala, že váš blog mi zvedá, sebevědomí a mám ho jako doping (jako bloggerka byste z toho měla mít radost a reagovat s nadhledem). Nežiji s vámi a ani vás neznám, třeba jste super máma, hospodyně a manželka. Ale chtěla jsem upozornit na to, pokud svůj soukromý život (i když třeba jen v útržcích) prezentujete na veřejných sítích, jak to působí nebo může působit na některé čtenáře a měla byste být tedy připravená i na nelichotivé komentáře. Z vaší reakce jsem dospěla k závěru, že připravená asi nejste. Buď klamete čtenáře a jste jiná, nebo jste taková, jak to z článků vypadá a opravdu neunesete jiný než lichotivý komentář. Ještě mě napadá varianta dvou životů, reálný a virtuální, ale jak má čtenář poznat tu hranici?! Pak si ale myslím, že nejste ke svým čtenářům upřímná a myslím, že byste měla psát jen o módě, kosmetice a podobných neutrálních věcech a nezatahovat do článků svoje soukromí. Myslím, že vás sleduje spousta mladých holek a opravdu nabydou dojmu, že žijete jen focením, vysedáváním po kavárnách a odkládáním dítěte do školky nebo k babičkám a že takový život „pinky“ (jak tu již bylo zmíněno) je naprosto normální a v pořádku a pak souhlasím s tím, že je to výsměchem všem pracujícím matkám bez ohledu na to, zda jsou vdané nebo samoživitelky. Na druhou stranu, všimla jste si vůbec, že pod tímto článkem je nejvíce komentářů? Mějte krásný den 

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Popravdě já se tu už v těch komentářích vůbec nevyznám :-). Jediný komentář, který mě tu naštval byl ten, že jsem výsměch pracujícím matkám, protože jsem obrovskej dříč, a výsměch určitě nejsem! Na kafíčka chodím dva měsíce, které jsem bez práce. Ano focení mě neuvěřitelně baví a opravdu tím denně žiju už několik let. Svou dceru do školky rozhodně neodkládám, abych se jí zbavila (i když mi občas leze na nervy a mám jí plný zuby, ale kdo svých dětí občas nemá:-)). A zase možná odpovídám na dvě věci zároveň, za což se omlouvám, pokud to tak je. Pak mě naštvala ta věc s Vánocema, opravdu si myslím, že letos jsme dceři připravili opravdu krásné vánoce, i když to tak třeba z IG nevypadá. A abych se vrátila k tomu smazanýmu konentáři, opakuju znova, konstruktivní kritika je v pořádku, ale ten smazaný komentář opravdu nebyla konstruktivní kritika. A teď jdu tu samou odpoveď zkopírovat ještě ke komentáři dolů, protože už opravdu nevím kdo je kdo:-). Jo a zrovna já nežiju jeden virtuální život a jeden reálný, na to jsou tu jiní, já jsem vždycky byla naprosto upřímná a naopak se snažím ukazovat realitu:-). A za vaše komentáře naopak děkuju. Dobrou!:-)

   Vymazat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig