čtvrtek, března 14, 2019

REAL FOLLOWERS?


Téma "reálných" sledovatelů na Instagramu jde trochu mimo mě, abych se přiznala, protože tomu přestávám čím dál víc rozumět. Ale když jsem se ptala, jaké téma by vás tady zajímalo, tohle se objevilo hned několikrát, tak jediný co můžu, je vám tady sdělit můj pohled na tyhle věci. Je pravda, že to není tak dávno, co jsem denně řešila, kolik lidí mi na IG přibylo a kolik zase ubylo. Dneska je mi to asi tak nějak jedno, protože to číslo nahoře je opravdu jen číslo a vůbec to neznamená, že tolik lidí vás ve skutečnosti sleduje. Může jich být totiž jak daleko míň, tak taky mnohem a mnohem víc!


Že existují nejrůznější roboti na navyšování počtu followers, roboti na komentáře i lajky, to už asi dávno není žádný tajemství, a že si toho začínají všímat i firmy, to je jedině dobře. Já sama jsem si jednou nebo dvakrát koupila jakože asi 500 followers, abych zjistila, jak se to chová a ono je to fakt úplně k ničemu. Jednak za to dáte asi 50 Kč (což je teda to nejmenší), ale furt jsou to vaše peníze, a za těch 50 Kč vám sice za 5 minut přibyde 500 followers, ale už za dvě hodiny jich máte asi tak o 200 míň a takhle to pokračuje. Takže jste vlastně nakoupili za 50 Kč tak 100 followers, kteří jsou ještě ke všemu absolutně "okatí" (to znamená, že máte v řadě pod sebou asi tak 100 arabských účtů, fakt nenápadný!)... Pak si taky můžete nakoupit lajky a komentáře, ale do teď nechápu, že někomu není blbý přidat v pět ráno fotku a v půl šestý tam už mít 1300 lajků. To je prostě nesmysl a každý, kdo aspoň trochu rozumí Instagramu, sleduje jeho algoritmus, tak musí vidět, že to prostě není možný, ne v pět hodin ráno - pokud ovšem dotyčný nežije v jiným časovým pásmu, to pak asi jo.


Pak je tady ale další věc - podivný účty, který naskakují samy od sebe a neudělají vám žádnou interakci. To se teď třeba často stává mně. Jakmile jsem přidala první fotku z Londýna s těmi "správnými" hashtagy, naskákalo mi spoustu zahraničních sledujících, kteří jsou mi, jak bych to slušně řekla, na našem trhu prostě k ničemu (ale občas hodí alespoň nějaký ten lajčík:-)). 

To, co by vás i firmy ale mělo zajímat je to, kolik lidí ve výsledku vidí vaši fotku a váš příběh bez ohledu na to, jestli vás ti lidi sledují nebo ne. Znám třeba několik influencerů, kteří mají relativně málo sledujících, ale jejich fotku vidí desítky tisíc lidí (daleko víc, než je sleduje). Pak jsou tady tací, kteří mají 80.000 followers, ale jejich fotku vidí třeba jen pětina z nich. Bohužel absolutně nerozumím tomu čím to je a samotnou mě dost mrzí, když vidím, že to zobrazení mojí fotky je vážně špatný, i když jsem se tolik snažila.


Problém by třeba mohl být v tom, že jsem několikrát Instagramu zaplatila za propagaci svých příspěvků a to si on velmi dobře pamatuje! Proto se rozhodne, že mojí další fotku bez peněz prostě nikomu neukáže. Jenže kdyby ta propagace aspoň fungovala! Dřív mi z ní přibývaly lajky a dokonce i sledující a to docela dost. A teď? Vyhozený prachy! Takže jediná věc, která mně osobně funguje, jsou soutěže a pak samozřejmě to, když někdo sdílí můj profil, za což komukoliv ze srdce děkuju!

A můj názor na kupování followers? Je mi to úplně jedno, ať si každý dělá co chce, ať se každý živí čím chce! Každopádně do firem se na místa, na kterých se rozhoduje o reklamě a spolupráci, začínají dostávat lidi, kteří nejsou pitomí. Naopak jsou dost chytří a vidí tam, kam my nevidíme. Takže i tady platí přísloví: "S poctivostí nejdál dojdeš..." nebo taky: "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne"... :-).


Co mám na sobě: Kožich: Zara / Svetr, čapka: H&M / Kalhoty, brýle, kabelka: Reserved / Boty: CCC

/ Ph by mamou-stylove /

SHARE:

1 komentář

  1. I have been losing followers left and right on Instagram.

    http://www.amysfashionblog.com/blog-home

    OdpovědětVymazat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig