čtvrtek, března 21, 2019

VÍTE, JAK NA OSTATNÍ PŮSOBÍTE?


Přemýšleli jste někdy nad tím, jak působíte na ostatní na sociálních sítích? Nedávno jsem totiž vedla s kamarádkou diskuzi o tom, jak na nás kdo působí právě přes Instagram nebo blog. Shodly jsme se na tom, že někteří jedinci na nás třeba působí arogantně, namyšleně a rádoby nad věcí, přestože víme, že ve skutečnosti jsou úplně jiní. A přemýšleli jste někdy nad tím, že to třeba může být i naopak? Že člověk, který ve vás vzbuzuje důvěru a prezentuje určité názory, je ve skutečnosti vůbec mít nemusí? I já jsem přemýšlela nad tím, jak asi na ostatní lidi právě přes tu virtuální stěnu působím. A když se občas zpětně koukám na svoje storíčka, nestačím se někdy divit a říkám si: "Ježis, tak teď si o tobě stoprocentně všichni myslej, že jsi totální kráva:-D". Párkrát jsem si řekla, že udělám nějakou anketu o tom, co si o mně jako čtenáři myslíte a pak se vám to pokusím vyvrátit. Ale nakonec jsem si řekla, že na to radši kašlu, protože realita by mohla být až zbytečně krutá:-D...


Proč to ale píšu. Protože za poslední dobu jsem se mnohokrát setkala s tím, že někdo se na internetu zdá být nějaký, pak ho potkáte v reálném životě a nestačíte se divit. Třeba z tohohle důvodu jsem já odsledovala spoustu lidí, protože jsem právě tuhle nepříjemnou realitu zjistila. A dostávám se ke kamenu úrazu. Dá se vůbec někomu ještě na internetu věřit? Dá se věřit reklamám, produktům a dalším věcem, které ostatní doporučují, o kterých mluví? Já osobně reklamu konkrétně na Instagramu většiny blogerek zbožňuju a to proto, že mě fakt baví, jak si na tom dávají záležet a prostě mě baví to celkové zpracování. Ale vůbec tady nechci mluvit o reklamách na Instagramu, ať si každý věří komu chce, kupuje si co chce a používá co chce - stejně jako když koukáte na reklamu v televizi:-). Kromě toho si myslím, že čeští influenceři mohou mít v tomhle směru čisté svědomí a že doporučují jen to, co by doporučili svojí nejlepší kamarádce nebo kamarádovi:-).

Prostě jsem vám jen chtěla říct, že není všechno zlato co se třpytí a zase naopak. A hlavně je to teda úplně jedno, protože je zcela upřímně každého věc, jak se chová na internetu, jak ve skutečnosti, komu věří a komu naopak vůbec:-).

A nakonec otázka na vás: sledujete raději lidi, kteří jsou upřímní, proto třeba i často negativní nebo je vám milejší sledovat sluníčkové profily, které naopak s nadšením chválí i to, co by normálního člověka v běžném životě totálně štvalo? Protože já jsem asi divná, ale radši sleduju mámu, která nadává, že musí v noci vstávat, a že nemá ani chvíli pro sebe, než mámu, která nadšeně píše o tom, že to noční vstávání ke řvoucímu miminu je paráda, protože ona při tom nekonečném uspávání může přeci přemýšlet nad spoustou věcí:-D... Jsem prostě ráda, když vím, že v tom nejsem sama a že to co cítím, cítí i většina lidí a je to zkrátka normální. 

P.S.: obrázky ty ale mějte klidně nereálné, vůbec mi nevadí fotomontáže ohňostrojů ani létajících balónů, klidně se převlékejte v Notting Hillu za popelnicí do pátého outfitu kvůli fotce, noste si padesát croissantů na rozkvetlou louku, ale o věcech pište tak jak jsou, mě to totiž baví. Jo a kromě toho na sebe buďte hodní, to je taky moc fajn!:-)


/ Ph by Styleofbecca /

SHARE:

2 komentáře

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig