pátek, dubna 05, 2019

JAK TO CELÉ ZAČALO // FALEŠNĚ POZITIVNÍ TĚHOTENSKÉ TESTY


Nebudu vám tady psát o tom, jak vzniká nový život. Všichni asi už od základní školy vědí, že aby vzniklo dítě, musí se spojit spermie s vajíčkem, takže o tom to nebude. Ale jestli si vzpomínáte, v prosinci minulého roku jsem vám tady psala článek o tom, jak jsem byla 24 hodin těhotná. Tedy ne těhotná, ale myslela jsem si, že jsem byla. A právě tady náš příběh začíná...

V listopadu 2018 se mi ukázaly nepatrné dvě čárky na těhotenském testu. Někdo z vás si bude asi klepat na čelo a myslet si, že jsem totální magor, že na tom testu přeci žádné dvě čárky ani náhodou vidět nejsou. Když se ale dobře podíváte, prostě tam byly! Začala jsem se radovat a ono nic. Tehdy jsme se rozhodli, že je na čase začít se o druhé mimčo skutečně pokoušet. Přišel prosinec, nedočkavá Kája si zase udělala test ještě dřív než by měla a ty "dvě čárky" tam byly zas! Opět nebyla ta druhá skoro vidět, ale prostě tam byla. Sami se můžete kouknout na obrázek, protože jsem to vyfotila. 


Tentokrát jsem se ale neradovala, protože víme jak to bylo minule, a protože jsem doma testů měla pěknou zásobu, udělala jsem si další. Na něm nebylo nic. Vůbec nic, jen jedna naprosto zřetelná čárka a po druhé ani památky. Začala jsem tedy pátrat po internetu, co by to jako mohlo být, protože tohle už se mi nezdálo být jako úplná náhoda a prostě mě to zajímalo. O biochemické těhotenství se nejednalo, to se vám neukáže na jednom testu, ale klidně na všech, akorát čárka další dny slábne a slábne, až žena dostane menstruaci a oplodněné vajíčko tak tělo vypudí ven.

Já jsem se dočetla několik variant. A prosím vás nejsem lékař, takže pravdivost těchto tvrzení rozhodně nemůžu potvrdit. Pokud se vám na testu objeví nepatrný duch, kterého považujete za druhou čárku, může to znamenat buď vadný kus těhotenského testu, cystu nebo, a to je nejvíce pravděpodobné, pár dní před menstruací (jeden až dva) prý ženské tělo vylučuje do moči něco, co se podobá HCG a některé testy to mohou zaznamenat a zkreslit tak výsledek. Proč to ale vždycky ukázal jen jeden test třeba z pěti a to třeba i stejné značky, to mi jasné není.

Takže po té, co se mi dva měsíce stala tahle super událost s falešně pozitivními testy, rozhodla jsem se tomu ne dát volný průběh, ale právě naopak. Začala jsem pít kontryhelový čaj a dokonce jsem si koupila ovulační testy. Stojí asi 100 Kč, je jich tam pět a je s tím docela sranda:-D. Ne fakt, je skvělé zjistit, jak vaše tělo opravdu funguje nebo nefunguje. Kromě toho si už asi tak tři roky vedu v jedné aplikaci kalendář, kam si zapisuju svoje tělesné projevy a pocity během cyklu z nichž zle pak snadno odvodit plodné a neplodné dny. Teď můžu zpětně říct, že u mě tahle metoda fungovala opravdu na 200% a já jsem za to svému tělu neskutečně vděčná! Další měsíc to totiž klaplo okamžitě a já byla těhotná. To, že jsem těhotná, jsem "poznala" okamžitě už dva dny po ovulaci. Že jsem to tak nějak věděla nebylo proto, že bych snad byla vědma, ale díky mé chytré aplikaci s poznámkami jsem věděla, že už dva dny po ovulaci mě šíleně začínají bolet prsa a značí tak příchod "mých dní". Tentokrát se ale nedělo nic, žádná bolest, prostě nic. Nic se nedělo ani třetí, ani pátý den a když se nic nedělo ani týden, začala jsem fakt věřit, že se to povedlo. 10 Dní po ovulaci už jsem to zase nevydržela a udělala si test. Tentokrát se slabá čárka ukázala na třech testech, které jsem doma měla. Sami můžete na obrázku vidět, že čárka vypadá skoro stejně jako v případě, kdy byl test ve skutečnosti negativní.


A pak to začalo. Dostala jsem strach, že to určitě samozřejmě dostanu, že takhle brzy se test dělat nemá, a tak dále a tak dále. Každý den ráno jsem si proto dělala další a další testy (jako vyšlo mě to asi na 500 Kč tahle sranda:-)). Čárka ale sílila, menstruace nepřišla a já se začala vážně radovat.


Začal se ale blížit termín naší dovolené a moje doktorka mě nechtěla vzít, že prý na ultrazvuku ještě nic neuvidí. Dostala jsem šílený strach, že mám určitě mimoděložní těhotenství nebo že prostě něco nebude v pořádku a já v cizí zemi potratím a nebudu moc nic dělat. Nezbývalo tedy nic, než se jen modlit a doufat. Na dovče nám ale bylo krásně, ničím jsme se nestresovali a jen si užívali a hned jak jsem se vrátila, viděla jsem ten náš druhý zázrak na ultrazvuju i se srdíčkem. No a teď, teď už skoro kope :-D... Pokračování příště...


SHARE:

3 komentáře

 1. Congratulations! You look so cute and happy in the dungarees!
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  www.dressedwithsoul.com

  OdpovědětSmazat
 2. Your baby bump is too cute. Have a great weekend.

  http://www.amysfashionblog.com/blog-home

  OdpovědětSmazat
 3. I’d have to check with you here. Which is not something I usually do! I enjoy reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

  Click Here
  Visit Web

  OdpovědětSmazat

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig