pondělí, srpna 12, 2019

JAK NA BARVY PODLE VĚKU


Barvy toho v životě ovlivňují mnoho. Mohou za naši náladu, pocity i za to, jak nás vnímá okolí. Akorát je škoda, že na oblečení v ulicích je příliš často nevídáme. Oblečte se do nich ještě dnes bez ohledu na to, kolik je vám zrovna let. Dneska jsem totiž sepsala dlouhý článek o tom, jak je nosit, když je vám 30, 40, 50 a víc. Kombinování barev je módní hra, která nemusí být vždy úplně jednoduchá. Často spolu ladí barvy, do nichž byste to neřekli a to samé platí i naopak. V každém věku sluší ženě něco jiného, proto jsem připravila podrobný návod na to, jak si s barvami pohrát ať už je vám kolik chce. Tak jdeme na to...


Jak nosit barvy, když je vám 30:

Třicítka je krásný věk. Máte celý život před sebou, přitom už dávno nejste dítě, obvykle jste finančně zajištěná a užíváte si všechno, co k tomu věku zkrátka patří. Dovolit si toho můžete hodně i v módě. Barvy jsou přesně to, co byste do svého života měla vpustit v maximální míře a rozhodně se nebát divokých barevných kombinací.

Na co se zaměřte

Ve třiceti klidně zapomeňte na pravidlo zelená modrá - pro blázna dobrá a kombinujte barvy, na které máte zrovna náladu. Dnešní doba přeje odvaze, proto si klidně vyrazte ven v oranžovém svetru a růžové sukni nebo žlutém kimonu s potiskem ananasů. Co zkusit třeba žlutý plážový overal

Bruneta nebo blondýna?

Chcete-li se přeci jen řídit nějakými pravidly i ve třiceti, zaměřte se na barvu své pleti a vlasů. Brunetám sluší sytě růžová, červená, námořnická modrá, žlutá nebo bílá a blondýnky si budou libovat v pastelových barvách, hnědé, černé, levandulově fialové a všech odstínech modré barvy.


Jak nosit barvy, když je vám 40:

Další životní etapa je před vámi. Děti už jsou větší a vy se tak můžete pořádně začít opět věnovat sobě. Změňte svůj šatník právě teď a zaměřte se na to, co vám doopravdy sluší! Ve čtyřiceti už byste měla mít alespoň představu o tom, které barvy vám nejvíce lichotí a které naopak vůbec. Barva, která vám sluší nejvíce, by měla být co nejblíže obličeji v podobě svršku. Ty ostatní přenechte naopak spodní části těla.

Jak barvy kombinovat

Ve čtyřiceti je čas začít vnímat barvy jako celek a nenosit je jen tak, jak se vám zrovna zalíbí. Syté barvy jsou v pořádku, myslete však na to, že vždy jen jeden výrazný prvek a zbytek už jen v tlumenějších tónech. Zaměřte se proto na barevné topy, bundičky, saka i kabáty (mrkněte třeba na tuhle červenou koženou bundu) nebo si naopak pořiďte barvené kalhoty a zbytek laďte v přírodních odstínech - ideálně béžové, hnědé nebo černé barvě. Výborně také funguje kombinace barev tón v tónu - stejná barva svršku jako spodku.

Čemu se vyhnout

Černá je krásná barva, která se hodí ke všemu. Když si ji ovšem obléknete od hlavy až k patě, ubere vám sice nějaká ta kila navíc, ale zbytečně přidá i pár let, které mohou ještě chvíli zůstat utajeny.


Jak nosit barvy, když je vám 50:

Jakmile spatříte na dortu padesát svíček, je na čase položit si otázku, zda usilovně sledovat módní trendy, abyste vypadala co možná nejmladší nebo se naopak začít krotit a oblékat se trochu umírněněji. Když je vám padesát, měla byste především akceptovat svůj typ postavy a jednotlivými kousky skrýt případné vady na kráse. Pomohou vám v tom i ty správné barvy.

Které barvy vyhledat

Barev se rozhodně bát nemusíte, jen si dejte pozor na bláznivé kombinace (žlutá s oranžovou dohromady nejsou ten nejlepší nápad). Držte se naopak vínové, khaki, námořnické modré, černé, bílé, béžové a rozhodně nezapomeňte na červenou, která vám dodá sexappeal a sebevědomí! Vyzkoušejte třeba tyhle khaki šaty.

Čemu se naopak vyhnout

Růžová je krásná barvy, bohužel po padesátce v ní budete působit spíše jako cukrová vata nebo panenka Barbie a to bez ohledu na její odstín. Pokud bez ní ale i tak nemůžete být, volte starorůžovou, která působí přeci jen trochu více sofistikovaně.


Jak nosit barvy, když je vám 60:

Říká se, že žena ve zralém věku by se měla vyhnout černé, protože zbytečně přidává roky. V nošení barev okolo šedesátky je ale rozhodující především barva vlasů a pleti.

Světlá pleť či šedé vlasy

Vlastníte-li světlou pleť je černá přesně ta barva, která vám bude lichotit nejméně. Zaměřte se na světlé pastelové tóny, bílou nebo šedou. Pokud máte šedivé vlasy, vpusťte do šatníku studené barvy, aby pleť ani vlasy nepůsobily příliš zažloutle. Slušet vám bude třeba tohle pastelové sako.

Tmavá pleť i tmavé vlasy

Pyšníte-li se naopak tmavší pletí, nebojte se výraznějších barev jako je malinová, zelená či tyrkysová. Vyhněte se naopak studené růžové, šedé nebo béžové. Ženy s hnědými i tmavšími vlasy mohou sáhnout právě po černé, bílé a samozřejmě k výrazným barvám jako je červená, modrá nebo třeba fialová. Krásnou malinovou halenku pořídíte třeba tady.

/ Článek obsahuje placenou spolupráci s e-shopem Lascana-shop.cz  /
SHARE:

1 komentář

INSTAGRAM

© Changing room. All rights reserved. kopírování obrázků bez souhlasu autora je zakázáno.
Blogger templates by pipdig